„Az év kutatója”, „Az év fiatal kutatója”, valamint a „Hallgatói publikációs díj” két kategóriában (BSc/MSc és PhD) kitüntető címekre
Az Óbudai Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzata 2. mellékletének 5. függelékében az Egyetem által adományozott elismerések között szerepel „Az év kutatója” (14. §), „Az év fiatal kutatója” (15. §), valamint a „Hallgatói publikációs díj” (16. §). Az elismerések formája oklevél, valamint a Rektori Tanács által évente meghatározott pénzjutalom.
„Az év kutatója”, „Az év fiatal kutatója” díjak adományozására az oktatói-kutatói munkakörben foglalkoztatott munkatársak kutatási-tudományos publikációs teljesítményének elismerésére szolgál, mely egyazon személynek háromévenként legfeljebb egy alkalommal adható.
A „Hallgatói publikációs díj” két kategóriában – a BSc/MSc tanulmányokat folytató és a PhD képzésben résztvevők számára – kerül meghirdetésre. Ezek a díjak a hallgatók kiemelkedő tudományos és alkotói tevékenységének elismerésére szolgálnak a vonatkozó publikációk alapján; egyazon személynek a képzési ideje alatt legfeljebb egy-egy alkalommal adhatók.
„Az év kutatója” és „Az év fiatal kutatója” és a „Hallgatói publikációs díj (PhD)” pályázatnak a következőket kell tartalmaznia a javasolt személyről:
- egy oldalas szakmai önéletrajz;
- az MTMT-ben rögzített és onnan kinyomtatott 2016. évi publikációs jegyzék;
- az MTMT-ben rögzített és onnan kinyomtatott 2016. évi hivatkozási jegyzék;
- a javaslat 3-5 soros szöveges indoklása.
A „Hallgatói publikációs díj (BSc/MSc)”pályázat elemei a következők:
- egy oldalas szakmai önéletrajz;
- teljes publikációs lista, kiemelve a 2016. évi publikációkat és hivatkozásokat;
- a teljes hallgatói pályafutás szakmai/tudományos tevékenységének bemutatása (egy oldal);
- a javaslat 3-5 soros szöveges indoklása.
A jelöltekre a „Hallgatói publikációs díj (PhD)” esetén az adott Doktori Iskola vezetője, a többi kategóriában a karok (központ) vezetői tehetnek javaslatot.
A beérkezett, formailag megfelelő pályázatok alapján a díjakról a Tudományos Tanács, illetve a Tehetség Tanács dönt. A díjak átadására a Magyar Tudomány Ünnepe egyetemi rendezvénysorozat központi megnyitóján kerül sor 2017. november 3-án.
A pályázatok benyújtási határideje: 2017. október 20. 11.00 óra. A javaslatokat a Rektori Hivatalban a rektornak címezve kell benyújtani nyomtatott (1 pld.) formában, valamint elektronikusan Szokira Katalin rektori asszisztensnek kell megküldeni a szokira [dot] katalin [at] rh [dot] uni-obuda [dot] hu email címre.
Az Óbudai Egyetem hallgatói pályázatot hirdet az alábbi területeken a Kerékpárbarát Egyetem megteremtése érdekében:
1) Kerékpártároló tervezése
2) Kerékpárbarát Egyetem logó tervezése
1) KERÉKPÁRTÁROLÓ TERVEZÉSE PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Az Óbudai Egyetem (továbbiakban: Kiíró) pályázatot hirdet az Egyetem hallgatói részére olyan kerékpártároló tervezésére, melyek az egyetem telephelyein kerékpártárolásra alkalmasak és méltó módon népszerűsítik az Óbudai Egyetemet.
A pályázat célja
A pályázat célja, hogy a Kerékpárbarát Egyetem szellemében lehetővé tegyük a biciklivel egyetemre járó egyetemi polgárok kerékpárjainak méltó, biztonságos elhelyezését.
Az intézményt bemutató egyedi, kreatív, újszerű elemekkel megvalósítható kerékpártároló terveket várunk, amelyek nemcsak népszerűsítik a kerékpározást és az Egyetemet, de megállják a helyüket tárolóként, dizájntárgyként is.
Tervezhető bármely telephelyhez, oktatási vagy kollégiumi épülethez telepíthető tároló vagy konkrét helyszínhez köthető tároló, fedett vagy nyitott tároló egyaránt.
Pályázni lehet önálló design tervvel vagy design terv és gyártástechnológia terv együttesével.
A részvétel feltételei
Pályázatot az Óbudai Egyetemen (aktív vagy passzív) hallgatói jogviszonnyal rendelkező azon polgára adhatja be, aki kötelezően elfogadja a pályázat feltételeit magára nézve
A pályázat benyújtásának határideje
2017. november 13. 16.00
A Bíráló Bizottság nem bírálja el a beadási határidő után érkező pályázatokat. Az alaki vagy tartalmi feltételeknek meg nem felelő pályázatokat a Bíráló Bizottság indoklás nélkül kizárhatja.
Pályázat elbírálásának határideje
2017. november 20.
A pályázat eredményekről és a díjkiosztó időpontjáról minden pályaművet beadó külön értesítést kap.
A pályázat leadása, követelményrendszere
A pályázat követelménye olyan kerékpártároló tervezése, amely kapcsolódik az Óbudai Egyetemhez, több darabszámban is előállítható, legalább 5 db biciklit lehet tárolni benne, továbbá 1700mm*2500mm befoglaló méretű táblalemezen összeszerelt vagy szétszerelt állapotban elfér és szállítható.
Kötelezően megjelenítendő elemek
A kötelezően megjelenítendő elem az Óbudai Egyetemre utaló jel (felírat, rövidítés, logó).
A pályázatra való jelentkezés
A pályázaton az Óbudai Egyetem hallgatói vehetnek részt.
A pályázaton a pályázati anyag hiánytalan, az alábbiakban ismertetett formában történő benyújtásával lehet részt venni.
Benyújtandó dokumentumok
1) Jelentkezési lap. (Elektronikusan, valamint nyomtatva és aláírva egyaránt beadandó.)
2) Szerzői jogi nyilatkozat. (Nyomtatva és aláírva adandó be.)
3) A biciklitároló bemutatása, leírása. Kérjük külön kitérni annak bemutatására, hogy hogyan kapcsolódik a tervezett tárgy az Egyetemhez. (Elektronikusan adandó be)
4) Tervrajz dokumentáció vagy makettról készített fénykép (min. 300 dpi felbontásban). (Elektronikusan adandó be)
A pályázati anyagot elektronikusan az egedi [dot] nikolett [at] ka [dot] uni-obuda [dot] hu email címre kell eljuttatni.
Az elektronikus anyagnak tartalmaznia kell az aláírt, szkennelt jelentkezési lapot, az aláírt, szkennelt szerzői jogi nyilatkozatot, a pályázat bemutató anyagát és a tervdokumentációt.
A pályázati anyagból a jelentkezési lapot valamint a szerzői jogi nyilatkozat nyomtatva és aláírva az Egyetem Hallgatói Központokban kell leadni. (Szkennelni és nyomtatni a Hallgatói Központban lehet.)
Szintén a Hallgatói Központokban lehet leadni a pályázat részét képező maketteket (amennyiben vannak).
Népszínház utcai Hallgatói központ:
Népszínház utca 8. 109-es terem
Tavaszmező utcai Hallgatói Központ:
Tavaszmező utca 17 A épület alagsor
Bécsi úti Hallgatói Központ:
Bécsi út 96. 104-es terem
Díjazás, eredményhirdetés
A tervezési ötletpályázat 135 000 Ft összdíjazású (ösztöndíj formában), amely összeg az első három helyezett között a következőképpen oszlik meg:
Első helyezett: 70 000 Ft
Második helyezett: 40 000 Ft
Harmadik helyezett: 25 000 Ft
A bírálási folyamat
Az Óbudai Egyetem a díjak átvételének időpontjáról, módjáról a pályázat nyerteseit a jelentkezési lapon megadott e-mailen (telefonon) értesíti. A pályázati díj átvételére a jelentkezési lapon pályázóként megadott személy jogosult. Több jogosult esetén a jogosultak a pályázati díjjal kapcsolatos viszonyaikat egymás között maguk kötelesek rendezni. A pályaművek alapján az Óbudai Egyetem a díjak és elismerések megosztásának, valamint díjazásának módosítására vonatkozó jogát fenntartja és vállalja a díjakhoz kapcsolódó adóterheket.
Az Óbudai Egyetem fenntartja a jogot arra, hogy a kiválasztott pályamunkák felhasználási jogai az intézmény tulajdonába kerüljenek.
Szerzői joggal kapcsolatos rendelkezések
A Pályázó a pályázat benyújtásával egyidejűleg külön szerzői jogi nyilatkozatban, írásban szavatolja az alábbiakat:
A beadott pályázati munka harmadik személy jogát nem sérti, valamint harmadik személynek nem áll fenn olyan joga, amely a Kiíró a pályázati munkákra vonatkozó jogszerzését akadályozná, vagy bármilyen módon korlátozná. Pályázó vállalja, hogy a pályamunkák elkészítésénél jogdíjas elemeket nem használ.
A pályázati dokumentáció beküldésével a Pályázó díjazástól függetlenül hozzájárul, hogy a Kiíró a beadott pályázati dokumentációt a pályázat promotálására, az Egyetem népszerűsítésére területi korlátozás nélkül, bármikor, harmadik személynek átengedhető módon, további díj fizetésének kötelezettsége nélkül szabadon felhasználhatja, így többek között nyilvánosságra hozhatja. A nem díjazott pályaművek vagy azok egyes részei a díjkiosztás után harmadik személy számára pályázó által átadható.
A pályázó vállalja, hogy díjazás esetén a benyújtott és nyertes pályázati dokumentációhoz, a pályázatban szereplő pályaműhöz (design termék) kapcsolódó jogok további díjazás nélkül, kizárólagos jelleggel, területi és időbeli korlátozás nélkül az Óbudai Egyetemet illetik meg és a pályázati dokumentációt, illetve a pályaművet az Egyetem szabadon felhasználhatja a pályázó nevének feltüntetése nélkül, így a pályaművet előállíthatja, többszörözheti, átszerkesztheti, a nyilvánosság felé közvetítheti, beleértve az átdolgozás jogát is.
Pályázó kijelenti, hogy teljes körű felelősség terheli a jelen pályázatban való részvétel előfeltételét jelentő nyilatkozata tekintetében.
2) KERÉKPÁRBARÁT EGYETEM LOGÓ TERVEZÉSE PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Az Óbudai Egyetem pályázatot hirdet az Egyetem hallgatói részére olyan logó tervezésére, amely megjeleníti a Kerékpárbarát Egyetem imázsát, a kerékpáros közlekedés támogatását, kapcsolódik az Óbudai Egyetemhez, és méltó módon népszerűsíti az Óbudai Egyetemet.
A pályázat célja
A pályázat célja, hogy a Kerékpárbarát Egyetem szellemében az Óbudai Egyetem későbbi kerékpáros programjait népszerűsítő és beazonosítható logó készüljön.
Tervezhető bármelyien logó, amely egyszerre jeleníti meg a kerékpáros közlekedés életérzését és az Óbudai Egyetem szellemiségét.
A részvétel feltételei
Pályázatot az Óbudai Egyetemen (aktív vagy passzív) hallgatói jogviszonnyal rendelkező azon polgára adhatja be, aki kötelezően elfogadja a pályázat feltételeit magára nézve
A pályázat benyújtásának határideje
2017. november 13. 16 00
A Bíráló Bizottság nem bírálja el a beadási határidő után érkező pályázatokat. Az alaki vagy tartalmi feltételeknek meg nem felelő pályázatokat a Bíráló Bizottság indoklás nélkül kizárhatja.
Pályázat elbírálásának határideje
2017. november 20.
A pályázat eredményekről és a díjkiosztó időpontjáról minden pályaművet beadó külön értesítést kap.
A pályázat leadása, követelményrendszere
A pályázatra a kerékpáros közlekedés életérzését és az Óbudai Egyetem szellemiségét együttesen megjelenítő logót kell leadni.
A logót vektorgrafikus (ai vagy eps formátumban) formában, elektronikusan sokszorosítható és szerkeszthető formában kell benyújtani.
A pályázatra való jelentkezés
A pályázaton az Óbudai Egyetem hallgatói vehetnek részt.
A pályázaton a pályázati anyag hiánytalan, az alábbiakban ismertetett formában történő benyújtásával lehet részt venni.
Benyújtandó dokumentumok
1) Jelentkezési lap. (Elektronikusan valamint Nyomtatva és aláírva egyaránt beadandó.)
2) Szerzői jogi nyilatkozat. (Nyomtatva és aláírva adandó be.)
3) A vektorgrafikus logó.
A pályázati anyagot elektronikusan az egedi [dot] nikolett [at] ka [dot] uni-obuda [dot] hu email címre kell eljuttatni.
Az elektronikus anyagnak tartalmaznia kell az aláírt, szkennelt jelentkezési lapot, az aláírt, szkennelt szerzői jogi nyilatkozatot, valamint a logótervet.
A pályázati anyagból a jelentkezési lapot valamint a szerzői jogi nyilatkozat nyomtatva és aláírva az Egyetem Hallgatói Központokban kell leadni. (Szkennelni és nyomtatni a Hallgatói Központban lehet.)
Népszínház utcai Hallgatói központ:
Népszínház utca 8. 109-es terem
Tavaszmező utcai Hallgatói Központ:
Tavaszmező utca 17 A épület alagsor
Bécsi úti Hallgatói Központ:
Bécsi út 96. 104-es terem
Díjazás, eredményhirdetés
A tervezési ötletpályázat 30 000 Ft összdíjazású (ösztöndíj formátumban), amely összeg az első, kiválasztott logó tervezőjét illeti meg.
A bírálási folyamat
Az Óbudai Egyetem a díjak átvételének időpontjáról, módjáról a pályázat nyerteseit a jelentkezési lapon megadott e-mailen (telefonon) értesíti. A pályázati díj átvételére a jelentkezési lapon pályázóként megadott személy jogosult. Több jogosult esetén a jogosultak a pályázati díjjal kapcsolatos viszonyaikat egymás között maguk kötelesek rendezni. A pályaművek alapján az Óbudai Egyetem a díjak és elismerések megosztásának, valamint díjazásának módosítására vonatkozó jogát fenntartja és vállalja a díjakhoz kapcsolódó adóterheket.
Az Óbudai Egyetem fenntartja a jogot arra, hogy a kiválasztott pályamunkák felhasználási jogai az intézmény tulajdonába kerüljenek.
Szerzői joggal kapcsolatos rendelkezések
A Pályázó a pályázat benyújtásával egyidejűleg külön szerzői jogi nyilatkozatban, írásban szavatolja az alábbiakat:
A beadott pályázati munka harmadik személy jogát nem sérti, valamint harmadik személynek nem áll fenn olyan joga, amely a Kiíró a pályázati munkákra vonatkozó jogszerzését akadályozná, vagy bármilyen módon korlátozná. Pályázó vállalja, hogy a pályamunkák elkészítésénél jogdíjas elemeket nem használ.
A pályázati dokumentáció beküldésével a Pályázó díjazástól függetlenül hozzájárul, hogy a Kiíró a beadott pályázati dokumentációt a pályázat promotálására, az Egyetem népszerűsítésére területi korlátozás nélkül, bármikor, harmadik személynek átengedhető módon, további díj fizetésének kötelezettsége nélkül szabadon felhasználhatja, így többek között nyilvánosságra hozhatja. A nem díjazott pályaművek vagy azok egyes részei a díjkiosztás után harmadik személy számára pályázó által átadható.
A pályázó vállalja, hogy díjazás esetén a benyújtott és nyertes pályázati dokumentációhoz, a pályázatban szereplő pályaműhöz (design termék) kapcsolódó jogok további díjazás nélkül, kizárólagos jelleggel, területi és időbeli korlátozás nélkül az Óbudai Egyetemet illetik meg és a pályázati dokumentációt, illetve a pályaművet az Egyetem szabadon felhasználhatja a pályázó nevének feltüntetése nélkül, így a pályaművet előállíthatja, többszörözheti, átszerkesztheti, a nyilvánosság felé közvetítheti, beleértve az átdolgozás jogát is.
Pályázó kijelenti, hogy teljes körű felelősség terheli a jelen pályázatban való részvétel előfeltételét jelentő nyilatkozata tekintetében.
A pályázat célja a felsőoktatási szolgáltatások minőségének fejlesztése az Óbudai Egyetemen, a hallgatók vállalkozói készségek, képességek fejlesztése, biztosítva a szakember-utánpótlás igények kielégítését a képzéseinkkel érintett területeken. A projekt keretében ezért hangsúlyos szerepet kap a versenyszféra bevonása a gyakorlatorientált oktatásba, a gazdasági szereplőkkel, különösen a kis- és középvállalkozásokkal való kapcsolatok fejlesztése.
Két kevésbé fejlett régióban új képzési helyszín létrehozására és képzési szolgáltatás kiszervezésére kerül sor: az Óbudai Egyetem salgótarjáni telephelyén, valamint a Kisvárdai Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban (KKFKK) kívánja oktatási, képzési és szolgáltatási portfólióját bővíteni, konzorciumi együttműködésben a Kisvárda Első Közösségi Nonprofit Oktató Kft-vel. Célunk, hogy ezek a kedvezményezett járásban lévő intézmények jelentős szerepet vállalva a nem-iskolarendszerű képzésekben is, valódi szellemi központként működjenek, és a helyi gazdaságfejlesztés tényezőivé váljanak.
A konzorcium négy régiót érintő fejlesztést kíván megvalósítani, melynek közvetlen hatásai a kevésbé fejlett régiókban és közvetett hatásai a Közép-Magyarországi régióban egyaránt kimutathatók lesznek.
A projekt megvalósítási helyszínei az alábbiak:
Az Óbudai Egyetem hagyományos képzési székhelye, telephelyei; Közép-Magyarországi régió, Budapest
Az Óbudai Egyetem hagyományos képzési telephelye; Közép-Dunántúli régió, Fejér megye, Székesfehérvár, Alba Regia Műszaki Kar
Új telephely létrehozása kevésbé fejlett régióban, területi lefedettség bővítése érdekében; Észak-Magyarországi régió, Nógrád megye, Salgótarján
Közösségi felsőoktatási képzési központhoz kapcsolódó szolgáltatásfejlesztés területi lefedettség bővítése érdekében; Észak-Alföldi régió, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda
Az MNB kiválósági ösztöndíj célja, hogy támogassa azokat az alapszakos hallgatókat, akik nem csupán jó tanulmányi eredményekkel rendelkeznek, de a kötelező oktatási anyagon túlmenően is érdeklődnek a társadalomtudományi, gazdasági témák iránt.
Az ösztöndíj pályázat 2017-ben került kiírásra a Keleti Károly Gazdasági Kar Gazdálkodási és menedzsment szakos hallgatói számára a hallgatók eredményes kutatási és alkotói tevékenységének támogatására.
A pályázat benyújtására jogosultak köre
Pályázhatnak mindazok a 2017/2018-es tanévben Gazdálkodási és menedzsment alapszak nappali munkarendű, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező állami ösztöndíjas, vagy önköltséges finanszírozási formában tanuló hallgatók,
akik legalább két féléve aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek,
akik a szakon előírt mintatanterv összes kreditjeinek időarányosan legalább 90 %-át teljesítették,
akik az elmúlt két egymást követő aktív félévben legalább 54 kreditet megszereztek,
az előző két egymást követő, lezárt, aktív félévben a megszerzett érdemjegyek kreditekkel súlyozott számtani átlaga legalább 4,00,
akik a kötelező oktatási anyagon túlmenően a legutóbbi két félévben tudományos, illetve egyéb szakmai munkát végeztek.
Az ösztöndíj mértéke 30 000 Ft/hó/fő
Az ösztöndíj időtartama
Jelen pályázati felhívás keretében a pályázók 10 havi ösztöndíjra pályázhatnak.
Az ösztöndíjas időszak 2017. szeptember 1-jétől 2018. június 30-ig szól.
Amennyiben a hallgató - a képzési időnek megfelelően - páratlan tanulmányi félévben, tehát 2017/18-as tanév első felében fejezi be tanulmányait, vagy nem teljesíti az őszi félévben felvett valamennyi tárgyát, számára a második féléves ösztöndíj nem folyósítható. Helyére a pályázati feltételeknek megfelelő hallgatók közül a rangsorban következő kerül, akinek a számára csak a második öthavi ösztöndíj kerül folyósításra.
A pályázat benyújtásának módja és helye
Pályázni a Pályázati Adatlap és annak összes mellékletének a pályázat koordinátorához e-mailben ÉS nyomtatott formában történő eljuttatásával lehet.
A pályázatokat 2017. szeptember 15 (péntek) 12:00 óráig lehet benyújtani.
A pályázat érvényességének vizsgálata, a pályázattal kapcsolatos hiánypótlás
A pályázatok befogadását, formai ellenőrzését és szakmai bírálatát a pályázat koordinátora végzi.
Amennyiben a pályázat hiányos, és a hiányosságok olyan jellegűek, hogy azok hiánypótlás során pótolhatók, a pályázat koordinátora a pályázót egy alkalommal, a pályázó által a pályázati adatlapon megadott e-mail címére megküldésre kerülő elektronikus értesítésben – a hibák, hiányosságok, valamint a hiánypótlás módjának egyidejű megjelölése mellett – hiánypótlásra szólítja fel. A hiánypótlás teljesítésének határideje az értesítés pályázó e-mail címére történt megküldésétől számított 5 munkanap, de legkésőbb 2016. szeptember 22. déli 12 óra.
Hiánypótlásnak nincs helye, ha
a pályázó a pályázat benyújtására nyitva álló határidőn túl nyújtotta be a pályázatát,
a pályázó nem felel meg a pályázati felhívásban meghatározott feltételeknek.
Amennyiben a Pályázó nem pótolja a hiányosságokat vagy nem a hiánypótlási felhívásban meghatározott módon teszi, vagy nem a hiánypótlási felhívásban megjelölt határidőre tett eleget, akkor a benyújtott pályázata érvénytelennek minősül. A pályázat koordinátora az érvénytelenség tényéről, annak okának megjelölésével elektronikus értesítést küld a pályázónak.
Érvénytelen a pályázat, ha
a pályázó a pályázat benyújtására nyitva álló határidőn túl nyújtotta be a pályázatát,
a pályázó nem felel meg a pályázati felhívásban meghatározott feltételeknek,
a pályázat olvashatatlan, illetve hamis adatot tartalmaz,
a pályázó hiánypótlás keretében sem pótolta a hiányosságokat vagy azoknak nem a hiánypótlási felhívásban meghatározott módon, vagy nem a hiánypótlási felhívásban megjelölt határidőre tett eleget,
nem maga a jogosult nyújtotta be a pályázatot.
A pályázat elbírálásának főbb szempontjai
A beérkezett pályázatok értékelésekor a tanulmányi teljesítményt 70%-os, a tudományos tevékenységet (publikáció, tudományos diákköri dolgozat, nemzetközi és hazai versenyeken való részvétel és szakkollégiumi tevékenység) 20%-os, a közéleti, közösségi tevékenységet 10%-os arányban veszi figyelembe a pályázatok elbírálója.
Az elbírálás határideje, a pályázat eredményéről történő értesítés módja, határideje
Az érvényesen benyújtott, befogadott pályázatot a pályázat koordinátora értékeli. Az ösztöndíj odaítéléséről legkésőbb 2017. szeptember 29-ig dönt. Döntéséről a pályázókat a pályázati adatlapon megadott e-mail címekre megküldésre kerülő elektronikus levélben értesíti.
A támogatási döntés ellen jogorvoslatnak helye nincs.
Lemaradtál a jelentkezési határidőről? Vagy nem sikerült bejutnod az általad választott képzésre? Az Óbudai Egyetem minden Karán találsz az érdeklődésednek megfelelő szakokat a műszaki, informatikai, gazdasági tudományterületeken.
Lemaradtál a jelentkezési határidőről? Vagy nem sikerült bejutnod az általad választott képzésre? Az Óbudai Egyetem minden Karán találsz az érdeklődésednek megfelelő szakokat a műszaki, informatikai, gazdasági tudományterületeken.
A jelentkezési időszak végével már a legtöbb végzett középiskolás tudja, hogy melyik egyetem melyik szakjára van esélye bejutni. A felvételi eredmények kiderültek július 26-án, és a legtöbb jelentkezőnek már megvan a biztos helye. Ha mégsem sikerült bejutni az áhított képzésre még mindig van lehetőség pótfelvételire.
Hogy miért érdemes az Óbudai Egyetemen továbbtanulni?
tanulhatsz idegen nyelven is! Az végzéshez szükséges összes előírt kreditet 10%-át felveheted ilyen formában
félévente egy tantárgyat online kell elvégezned, így sokkal rugalmasabban tudod beosztani az idődet (de felvehetsz akár többet is)
a kötelező tárgyak közül maximum 5 fog vizsgával záródni egy félévben, így nagyjából egy-egy heted jut majd a felkészülésre tárgyanként (jobban betudod osztani így az idődet)
a Matematika I. tárgy minden elsőéves hallgatónak ugyanaz, amelyben a középiskolai tananyag ismétlésére is szánnak időt, de bátran kérj segítséget az egyetemi évfolyamtársaidtól
a gazdasági tárgyak (mint a mikro- és makroökonómia) egységesek a műszakisoknak, így más karokon tanulókkal is készülhettek együtt a zh-kra
a neptun kódoddal hozzáférhetsz a Mateking és a MATLAB szoftverekhez teljesen ingyenesen (szuper programok a matek és mérnöki problémák gyors megoldására, vagy épp a komplex kihívások leküzdésére)
Pótfelvételire jelentkezni kizárólag elektronikus úton lehet, legkésőbb 2017. augusztus 7-éig, és csak egyetlen képzés jelölhető meg. A pótfelvételi során azok jelentkezhetnek, akiket egyetlen általuk megjelölt képzésre sem vettek fel a július 26-án zárult általános eljárásban, vagy idén egyáltalán nem is jelentkeztek felsőoktatásba. Jelentkezni a www.felvi.hu oldalon lehet.
A 2017. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás kiegészítéseként egyes felsőoktatási intézmények pótfelvételi lehetőséget hirdetnek.
A OneJob Iskolaszövetkezet 2015-ben alakult azzal a céllal, hogy a legmegfelelőbb mérnökhallgatókat közvetítse céges partnereinek, összekötve a színvonalas munkát a színvonalas munkavállalókkal.
Az egyetemen fontosnak tartjuk, hogy a diákok már a hallgatói éveikben is a szakmában helyezkedhessenek el, érdeklődési körüknek megfelelő (diák)munkát vállalhassanak. Ebben nyújt nekik segítséget a OnE Job Iskolaszövetkezet, hisz minden cégnek megéri diákot alkalmazni, mely gazdaságos, járulékmentes és egyszerű.
Mikor érdemes felkeresned bennünket?
folyamatos vagy alkalmi munkát keresel
felvennének egy céghez, de nem akarnak bajlódni a papírmunkával
lejárt a kooperatív ösztöndíjad, de szívesen foglalkoztatnának továbbra is
Válaszd az Óbudai Egyetem gyakorlatorientált képzéseit!
A jelentkezési időszak lezárultával már a legtöbb végzett középiskolás tudja, hogy melyik egyetem melyik szakára jutott be. A felvételi eredmények július 26-án kiderültek, és a legtöbb jelentkezőnek már megvan a biztos helye. Ha mégsem sikerült bejutni az áhított képzésre, még mindig van lehetőség pótfelvételire.
Az Óbudai Egyetemen 14 alapszakon és 9 mesterszakon képeznek mérnököket és gazdasági szakembereket. Ezek a képzések kiválóak minden reál beállítottságú fiatal számára, mivel rugalmas tudást adnak, amelyek jól kamatoztathatók a munkaerőpiacon, tehát növelik az elhelyezkedés esélyét.
Képzési palettánk színes: az informatikától a könnyűiparon át a villamosmérnök képzésig nálunk megtalálhatod a hozzád illő szakot. Ráadásul rengeteg újdonságot kínálunk az őszi szemesztertől hallgatóinknak:
A mérnök gólyák Achilles-sarka általában a matek, még a profi matekosok is a mélyvízben találják magukat már az egyetem első heteiben is. Idén szeptembertől minden karunkon és szakunkon a többi hallgatóval együtt ugyanazt az alapozó matematikát tanulhatod majd, ahol először szintre hozó órákkal indítják az évet, és ezt támogatjuk a Mateking online tanulási rendszerével.
Már az első félévben bemutatjuk, hogyan lehet olyan profi mérnöki szoftvereket alkalmazni, mint a MatLab és ezt az egyetem – Magyarországon elsőként –
ingyen teszi teljes körűen elérhetővé hallgatói számára is.
Ősztől legalább egy tárgyat online végezhetsz el nálunk, így biztosítjuk minden hallgatónknak a rugalmasabb tanrendet.
A gyakorlatorientált képzés a tanulás egyik legszórakoztatóbb és leghatékonyabb formája. Az Óbudai Egyetemen már gólyaként projektmunkában vehetsz részt a tanórákon, hogy az elméleti tudásod és a kreativitásod egyaránt használhasd és fejleszd.
Minden kezdet kihívásokkal jár. A Hallgatói Önkormányzat segítői mellett nálunk mentor tanárok is segítik a beilleszkedésben diákjainkat, segítenek eligazodni az egyetemi élet először furcsának tűnő szabályaiban.
Az Óbudai Egyetem szakjaira a felvi.hu portálon tudsz jelentkezni.
Ha pedig már a 2018-as felvételin gondolkodik valaki, akkor is érdemes végigböngészni, hogy milyen szakokra lehet jelentkezni az Óbudai Egyetemen.