A végzett hallgatók a gazdálkodási és menedzsment szakon folyó képzés során elsajátított ismeretek birtokában képesek a társadalmi, gazdasági folyamatok elemzésére, értékelésére és irányítására. A gyakorlati ismeretek elsajátításával alkalmassá válnak a gazdálkodó szervezetek pénzügyi, számviteli, kereskedelmi, informatikai folyamatinak irányítására, modellezésére, a számítógépes eszközök, módszerek és szoftvertechnológiai eljárások szabályozására, működtetésére.
A képzés célja olyan igazgatásszervezők képzése, akik a közigazgatás módszertanának, céljainak és gyakorlati technikájának, továbbá az államtudományok, a jog alapjainak és a jogalkotás, jogalkalmazás módszereinek, a jogrendszer intézményei működésének, gazdálkodásának, valamint az igazgatásszervezés és a közigazgatási szervezői tevékenységhez kapcsolódó más társadalomtudományok alapjainak ismeretében alkalmasak igazgatási feladatok megoldására, közigazgatási döntések előkészítésére, végrehajtására, az önkormányzati és más közigazgatási szervek működésének szervezésére.
A magyar gazdaságban - a nemzetközi folyamatokhoz hasonlóan - egyre nagyobb arányt képviselnek a különböző szolgáltatási szektorban dolgozók. Mind többen vannak, akik nem egy-egy termék előállításával foglalkoznak, hanem annak az adott árunak kereskedelmével, marketingtevékenységeivel. Piacorientált gazdaságunkban nélkülözhetetetlenek azok a szakemberek, akik elméleti megalapozottsággal, de ugyanakkor gyakorlati ismeretekkel is felvértezve végzik egyes termékek, illetve szolgáltatások értékesítését. A vállalkozások számára elengedhetetlen alapfeladat az értékesítés és a marketing, illetve az ilyen ismeretekkel rendelkező szakemberek alkalmazása.
A képzés célja, hogy a műszaki szakoktatók az elméleti és gyakorlati ismereteik alapján a szakirányukhoz tartozó területen felkészültekké váljanak az iskolai rendszerű és az iskolarendszeren kívüli gyakorlati tárgyak oktatásának megtervezésére, szervezésére, vezetésére, valamint a szakmai tantárgyakhoz kapcsolódó laboratóriumi foglalkozások és a vállalati képzőhelyeken folytatott üzemi (tanműhelyi) gyakorlatok lebonyolítására.