Az Oktatásszervezési Iroda az Oktatási Főigazgatósághoz tartozó szervezeti egység, mely csoportvezető irányításával segíti az oktatásszervezéshez, tanulmányi adminisztrációhoz kapcsolódó ügyviteli, szervezési feladatok ellátását.
A Hallgatói Szolgáltatások Osztály az Egyetemen működő, támogató funkciót ellátó szervezeti egység, amely ellátja a hallgatóknak nyújtott szolgáltatásokkal kapcsolatos feladatokat.
A Hallgatói Szolgáltatások Osztály feladatai az alábbiak:
ellátja a hallgatói normatív keretek, a hallgatói ösztöndíjak átvételi és regisztrációs ügyintézését,
koordinálja és értékeli az Egyetem felsőoktatásba való bekerülést támogató készségfejlesztő és kommunikációs tevékenységét (beiskolázás),
koordinálja és támogatja az Egyetem tehetséggondozási tevékenységét, ezzel kapcsolatban képzéseket, tréningeket, programokat szervez,
tanulástámogató szolgáltatásokat és foglalkozásokat biztosít,
tájékoztató és tanácsadó rendszerével segíti a – különös figyelemmel a fogyatékkal élő – hallgatók beilleszkedését és előrehaladását a felsőfokú tanulmányok idején, illetve segítséget nyújt a karriertervezésben, pályaorientációban, pályakorrekcióban és a mentálhigiénia területén,
összehangolja a karok öregdiák (alumni) tevékenységét,
a különböző hallgatói szolgáltatásokhoz kapcsolódó rendezvényeket szervez.
Az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács (EDHT) tudományos kérdésekben független testület, amely az egyetemen folyó doktori képzést, valamint a habilitációs eljárást szabályozza és felügyeli, dönt a doktori fokozat, illetve a habilitált doktori cím odaítéléséről, továbbá a doktori eljárásokkal és a habilitációs eljárással kapcsolatos elvi kérdésekben állást foglal. Biztosítja, hogy a megítélés színvonala az egyetem valamennyi doktori iskolájában egységes legyen. Jelentést készít a Szenátus részére a doktori iskolák működéséről.
Az egyetem PPP típusú bérleményi kollégiuma, egy négyemeletes épület 2 és 3 ágyas összkomfortos lakóegységekkel, illetve 2+2 ágyas apartmanokkal kialakítva. A kollégium a pesti oldalon található jó tömegközlekedés mellett. Az egyetemi kollégium tagkollégiumaként, mint önálló szervezeti egység működik. A működés a tagkollégiumi igazgató irányításával és a Tagkollégiumi Hallgatói Önkormányzat közreműködésével valósul meg. Férőhelyek száma 392 fő. Minden lakóegységben található Internet, kábel TV és belső telefoncsatlakozás, illetve saját konyha (főzési, melegítési lehetőséggel, illetve hűtőszekrénnyel felszerelve), továbbá WC és fürdőszoba. A recepció mellett lévő mosókonyhában 4 db hallgatói használatú automata mosógép van elhelyezve. Az épületben tanulószobák is találhatók. Az autóval, motorral rendelkező hallgatók külön térítési díj mellett a zárt parkolót, illetve a mélygarázst is igénybe vehetik.
Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kar Hallgatói Önkormányzat
A Keleti Károly Gazdasági Kar Hallgatói Önkormányzataként nagyon fontosnak tartjuk a Hallgatóinkkal való kapcsolattartást, mivel elsődleges feladatunk az Hallgatók érdekképviselete.
A hallgatók folyamatosan fordulhatnak hozzánk ügyes bajos dolgaikkal, megpróbálunk minden esetben a lehető leggyorsabban és legprecízebben segíteni, legyen szó tanulmányi, vagy más iskolával kapcsolatos problémáról!
Weboldalunkra felkerülnek az aktuális rendezvényekről információk, hírek, főbb időpontok, események. Itt tesszük közre a különböző pályázati és ösztöndíj eredményeket és lehetőségeket is, valamint nagyon sok hasznos információt találtok az egyetemi életről és a tanulmányokkal kapcsolatban.
A szakon oktatott gazdasági szakirányokhoz szintén a KGK HÖK weboldalán találhattok információkat, leírásokat.
A tanulás mellett fontos a kikapcsolódás is, így vannak évről évre visszatérő rendezvényeink is, mint például a gólyatábor, vagy a Keleti Kari Napok. Középiskolások számára pedig évről évre megrendezzük országos levelező versenyeinket.
A HÖK tisztségviselői fogadóóráikban megtalálhatóak a "G" épület alagsorában lévő hallgatói központban, vagy a P18-as elnökségi irodában.
Nálunk is, mint Magyarországon minden felsőoktatási intézményében, létezik Hallgatói Önkormányzat, ennek egy részét képezzük, mint Kari Részönkormányzat. A legfontosabb feladatunk, hogy a hallgatótársaink érdekeit képviseljük, a legkülönbözőbb fórumokon és kiálljunk a jogaikért. Emellett korrepetálásokat szervezünk, hogy megkönnyítsük a tanulást, rendezvényeinkkel pedig segítünk, hogy az órákon kívül is megismerhesd a társaidat, és levezethesd a zárthelyikkel járó stresszt.
Ha Kandós vagy, fontos, hogy ismerd az elnökség tagjait, hogy tudd kihez fordulhatsz kérdéseddel-panaszoddal. Borcsik Richárd a Kandó Kari HÖK elnök, akihez bármivel fordulhatsz, segít megoldást találni. Major Gábor az alelnök, akinek a fő területei a tanulmányi ösztöndíjak, a TDK koordinálása, pályázatok felkutatása, illetve korrepetálások szervezése.
Mivel a kar két telephelyen vagyunk, így két érdekvédelmi ügyekért felelős elnökségi tagunk is van, Hőnyi Gábor Józsefvárosban, míg Szabó Viktor Óbudán látja el az ezzel járó feladatokat. Ők leginkább tanulmányi kérdésekben tudnak Nektek segíteni.
Dávid Martin a gazdasági ügyekért felelős elnökségi tag, Molnár Szabolcs pedig a PR és rendezvényekért felelős elnökségi tag, ha rendezvényekkel, szponzorációval van kérdésed, őt keresd! Szintén hozzá tudsz fordulni, ha plakátot-hirdetést szeretnél elhelyezni valamelyik felületünkön.
Az elnökség munkáját különféle posztot betöltő hallgatók segítik. Így vannak Diákjóléti bizottsági tagjaink, érdekvédelmi felelőseink és koordinátoraink is, akikkel nap mint nap találkozhatsz mindkét irodáinkban.
Szívesen segítünk bármiben, forduljatok hozzájuk bizalommal.