Köszöntöm Önöket a felvételi eljáráshoz kapcsolódó tájékozódásuk, intézmény, illetve szakválasztásuk alkalmából. Önök egy színvonalas képzést nyújtó, népszerű felsőoktatási intézmény honlapját látogatták meg, mely betekintést kíván nyújtani az egyetem képzési kínálatába, a felvételi eljárás folyamatába.
A tradíciók ápolása, a haladás és a fejlődés nyomon követése jellemzi egyetemünket. Büszkén valljuk magunkat az 1879-ben alapított, majd megújult Magyar Királyi Állami Felső Ipariskola jogutódjaként. Az intézmény tanárai – mint Arany Dániel, Edvi Illés Aladár, Dr. Egerváry Jenő, Faragó Ödön, Jalsoviczky Géza, Lencz Ödön, Klepm Gusztáv, Petrik Lajos és még sokan mások – nagyban hozzájárultak a hazai fejlődéshez, az iskola nemzetközi hírnevéhez. Az egyetem szellemi örököse a 600 éve, 1410. augusztus 1-jén újjáalapított Óbudai Egyetemnek.
Egyetemünk a teljes akadémia program lehetőségét kínálja az érdeklődők számára a felsőoktatási szakképzéstől az alap- és mesterképzésen át a doktori iskoláig. Intézményünk az ország gazdaságilag fejlett két régiójában három telephelyen (Budapest III. kerület – Óbuda, Budapest VIII. kerület – Józsefváros, illetve Székesfehérvár) kínálja Önök számára az „élethosszig tartó” tanulás lehetőségét.
Egyetemi tanulmányaik egész további életpályájuk, életük megalapozója lehet, csak Önökön múlik, hogy ez az alapozás mennyire lesz sikeres. Az Óbudai Egyetem képzési programjának fő hangsúlya az erős elméleti alapokon nyugvó, gyakorlatorientált, minőségi és magas színvonalú alapképzésen van, melyre épülnek a mesterképzési szakok, valamint a doktori iskolák.
Az egyetem az oktatás tartalmának kialakításában egyensúlyra törekszik az időtálló alapismeretek, a korszerű szakmai és gyakorlati életre közvetlen felkészülést segítő ismeretek és ezek alkalmazása között.
A gyakorlatorientált oktatási folyamat eredményességét a nemzetközi és hazai versenyeken elért hallgatói sikerek (RECCS Tésztahíd Építő Világbajnokság megrendezése, Design Challenge robotépítő, Mitsubishi-Scholarship, Pneumobil, Shell Eco-marathon, Alternatív Hajtású Járművek versenye, EuroSkill” Mechatronikai Európa Bajnokság, Hajós György Matematikai verseny, PLC és 24 órás programozói versenyt stb.) jelzik.
Az Óbudai Egyetem rendelkezik a képzéshez és a tudományos kutatáshoz szükséges tárgyi feltételekkel: megfelelő épületekkel, bennük a funkciók teljesítésére alkalmas terekkel, intézményi könyvtárral, informatikai hozzáférésekkel laboratóriumokkal, kísérleti és gyakorlóhelyekkel, műszerekkel és más eszközökkel, valamint kollégiumi férőhelyekkel, sport és kulturális létesítményekkel, diákétkezési lehetőségekkel, valamint további szociális-ellátó eszközparkkal.
Célunk a környezet- és egészségtudatos társadalomszemlélet formálása és kialakítása, az oktatók, a dolgozók és a diákok figyelmének felhívása az ökotudatos életmódra, az egészséges környezet kialakításnak fontosságára.
Egyetemünk az ország azon három intézménye közé tartozik, melyek a 2012. évi felvételi folyamat keretében növelni tudták a felvett hallgatók számát! Ezen eljárás során az egyetemünkre 14.627 fő adta be a jelentkezési lapját. A keresztféléves, a normál és a pótfelvételi eljárás során összesen 4.017 fő került felvételre.
A normál eljárás során felvett 3.483 hallgató közül állami ösztöndíjas 2.871 fő, részösztöndíjat 320 fő fogadott el, míg az önköltséges hallgatók száma 292. A mesterképzéseken 132 fővel többen kezdhették meg tanulmányaikat, mint az azt megelőző évben, összesen 438 fő, közülük 17-en Szabadkán, a mérnöktanár-mérnökinformatika kihelyezett szakon. Az állami ösztöndíjas képzésre felvettek rangsorában intézményünk az adott egyetem összlétszámára vetített felvettek számát tekintve az első helyen áll. A 2012. évi normál és póteljárás során a műszaki képzési területre bejutott 13.025 főből az Óbudai Egyetem 3.060 főt vett fel.
A 2013/14-es tanévben Önök is jó eséllyel indulhatnak intézményünkben a felvételi eljárás során. Kívánok Önöknek eredményes tallózást honlapunkon és eredményes felvételit!