Együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Közművek villamoshálózati elosztó társasága és az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara, amelynek értelmében a duális villamosmérnöki képzést választó hallgatók ezután a DÉMÁSZ Hálózati Elosztó Kft.-t is választhatják egyetemi gyakorlatuk helyszíneként. 2017 őszétől az egyetem hat karán, így a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon is indul duális képzés, összesen több mint 200 helyre jelentkezhetnek a középiskolai tanulmányaikat befejezők.
A két felsőoktatási intézmény együttműködése nem új keletű, a korábbi kapcsolatokat felújítva a két intézmény két évvel ezelőtt vette fel újra a szakmai kapcsolatot egymással.
A Kassai Műszaki Egyetem (TUKE) rektorának meghívására az Óbudai Egyetem felsővezetőiből álló delegáció egynapos látogatást tett Kassán. A delegációt Prof. Dr. Réger Mihály rektor vezette, tagjai Dr. Gáti József általános rektorhelyettes, Dr. habil. Nádai László kutatási és nemzetközi rektorhelyettes és Dr. habil. Tick József innovációs főigazgató voltak. A kassai egyetem részéről Prof. Dr. Stanislav Kmeť rektor mellett, az oktatási-, az innovációs és technológia-transzfer-, a nemzetközi-, valamint a K+F területekért felelős rektorhelyettesek és a gazdasági igazgató vettek részt a megbeszéléseken.
Együttműködési megállapodást kötött a MÁV-csoport az Óbudai Egyetem öt karával. A dokumentum aláírói az egyetem akadémiai tudásának, valamint a vasúttársaság üzleti tapasztalatainak ötvözésével kívánják emelni a hazai műszaki, informatikai, gazdálkodási és társadalomtudományi képzés színvonalát.
Az Óbudai Egyetem (ÓE) és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) a több mint 10 éve folyó közös munka folytatására (stratégiai) együttműködési szerződést írt alá.
A TÁMOP-4.1.1.F-14/1/KONV-2015-0001 konstrukció legfontosabb céljai a felsőoktatás területi, társadalmi, gazdasági szerepének fejlesztése. E területen bekövetkezett változások megerősítették, hogy az eredményesség érdekében a képzések jelenlegi rendszere megreformálásra szorul. Az átalakítások egyik fő iránya a gyakorlatorientáltság növelését célozza meg, míg a másik fő irány a gazdasági szférával való szoros együttműködést, a gyakorló szakemberek képzésbe történő bevonását jelöli meg és mindemellett fontos célként jelenik meg a már meglévő szakképzési és felsőoktatási kapacitások kihasználtságának növelése, illetve a munkaerőpiac-orientált, vállalkozói kompetenciák fejlesztése is. A konstrukció kiemelten érintett területei között jelenik meg a műszaki képzés.
Az Óbudai Egyetem a székesfehérvári Alba Regia Műszaki Karán ez év szeptemberében a mérnökinformatikus szakon duális alapképzést indított a régió gazdasági meghatározó partnereivel együttműködve.
Presztízsmárka menedzser szakirányú továbbképzésünk előadói neves magyar egyetemi oktatók, ismert gyakorlati szakemberek mellett piacvezető nemzetközi márkák magyarországi vezetői. Utóbbiak között köszönthetjük egy frissen aláírt megállapodás szerint Ingo Fröhlicht, a Mercedes-Benz Hungária Kft. vezérigazgatóját.
Stratégiai partnerséget kötött az Óbudai Egyetem és az SAP Hungary Kft. A megállapodás szerint az egyetem és a szoftvercég kölcsönösen segítik egymást a minőségi oktatás fenntartása, a hallgatók karriercéljai, és a kutatás-fejlesztés terén.
Stratégiai partnerségi megállapodást kötött az amerikai Emerson, amely 24,5 milliárdos árbevétellel rendelkező globális gyártó és technológiai vállalat és a dinamikusan fejlődő, innovatív Óbudai Egyetem, amely 135 éves tradíciójával minőségi tanulási, kutatási lehetőségeket kínál.