A Kancellária (rövidítve: KA) az egyetemen működő olyan önálló intézményi szintű funkcionális szervezeti egység, amely a kancellár közvetlen irányításával gazdasági, pénzügyi, kontrolling, számviteli, munkaügyi, jogi, igazgatási, informatikai vagyongazdálkodási, műszaki, üzemeltetési, létesítményhasznosítási, logisztikai, szolgáltatási, beszerzési és közbeszerzési feladatokat lát e
A Kancellária feladatait a felsorolt egységekre tagozódva látja el.
Az intézet az általános mérnöki tárgyakat oktatja és gondozza a környezetmérnöki BSc szak tantárgyait is. A környezetmérnöki szakon 3 specializációt választhatnak a hallgatók:
Környezetvédelem a közigazgatásban specializáció
Zöld energia specializáció
Könnyűipari specializáció
A munkát önálló elektrotechnika, automatizálási, környezetvédelmi, mikrobiológiai és CAD labor segíti.
Az intézet oktatóinak kutatási tevékenysége 3 főbb szakterületre orientálódik:
A Budapesti Műszaki Főiskolán 2009 szeptemberében indítottuk el az Ipari Termék- és Formatervező (ITF) alapszakot. Ugyanez év novemberében az alapszakhoz megalakult a Terméktervező Intézet.
Hallgatóink ipari termék- és formatervező mérnöki (Bachelor's Degree in Industrial Product Design) diplomát szerezhetnek.
Oktatóink a szak tantárgyainak oktatásán kívül részt vesznek a közös szakmai alapozó tárgyak oktatásában is.
Munkánkat önálló szaktantermek, formatervező laborok, számítógépes- és textiles laborok, valamint rajzterem segítik.
A Budapesti Műszaki Főiskola 2000-es megalakulásakor a Nyomdaipari Tanszék és a Papíripari Tanszék egyesülésével jött létre az intézet. Az intézethez 2007. január elején került az informatika oktatása. 2009 októbere óta a Könnyűipari BSc és MSc szakot is gondozza az intézet. 2014. február elsejétől a minőségirányítási szakterület is bekerült az intézet keretei közé.
A könnyűipari mérnöki BSc képzés specializációi:
Divattermék technológia
Minőségirányítási -rendszerfejlesztő
Nyomtatott média-, csomagolástervezés és technológia
A Gazdasági Igazgatóság az Egyetemen működő, támogató funkciót ellátó szervezeti egység, amely a kancellárnak közvetlenül alárendelten, Handl Gyula gazdasági igazgató vezetésével funkcionális gazdasági feladatokat lát el.
A Gazdasági Igazgatóság az alábbi szervezeti egységekben látja el feladatait:
Pénzügyi és Számviteli Osztály
Bér- és Munkaügyi Osztály
Kontrolling, Pénzügyi tervezési és Vagyongazdálkodási Osztály
A frissdiplomások karrierpályájának elindítása érdekében számos olyan szolgáltatást kínálunk, amely növeli a hallgatók elhelyezkedési esélyeit a munkaerő-piacon. Honlapunk, információs rendszerünk és rendezvényeink segítségével felhívjuk a hallgatók figyelmét arra, hogy a lehető legkorábban kezdjék el karrierük tudatos tervezését. Tevékenységeink mögé a legmegfelelőbb szakembereket kutatjuk fel, akik segédkeznek mind a munkavállalók számára a tökéletes állásajánlatot, és mind a munkáltatók számára a legmegfelelőbb munkaerőt megtalálni.
Alumni
Fontos, hogy a tanulmányok befejezése után ne szakadjon meg a végzett hallgató és az egyetem közötti kapcsolat, ez okból nyomon követjük a diplomásaink pályafutását. Terveink között szerepel egy adatbázis létrehozása, amelyből végzős hallgatóink megtudhatják az előző évek statisztikáit, a különböző karon végzettek hány százaléka tudott elhelyezkedni, hol, mennyi időelteltével és mennyi fizetésért. Tevékenységeink közé tartozik alumni találkozók szervezése, amelyek kereteiben az öregdiákok segítséget nyújthatnak a következő generációk elhelyezkedésében.
Szolgáltatások
Állásközvetítés
Diákmunka
Külföldi állásajánlatok közvetítése
Szakmai Gyakorlat
Kooperatív képzés
Teljes és részmunkaidős állás
Tanácsadás
Karrier tanácsadás
Önéletrajz, motivációs levéljavítás
Önismereti tréning
Személyiségfejlesztő tréning
Állásinterjú felkészítő tréning
Karrier témában havonta előadás a szakma képviselői által
A Rektori Hivatal az általános rektorhelyettesnek alárendelten a rektor és helyetteseinek feladatainak ellátásában vesz részt, munkájukat közvetlenül segíti.