Nemzeti ünnepünk március 15., az 1848-49-es polgári forradalom és szabadságharc kezdete, amelynek célja a Habsburg-uralom megszüntetése, a függetlenség és az alkotmányos berendezkedés kivívása volt. Március 15. egyben a magyar sajtó napja is, annak emlékére, hogy 1848-ban ezen a napon nyomtatták a magyar sajtó első szabad termékeit.
Az Óbudai Egyetem június 6-án 11.00 órakor rendezte meg a Bécsi úti aulában immáron hatodik alkalommal az EU-PED 2016 pedagógusnapi ünnepséget, amely egyrészt tiszteletadás a magyar nyelvű felsőoktatásban résztvevő pedagógusoknak, másrészt a Kárpát-medencei magyarság összetartozásának kifejezése is.
Az Óbudai Egyetem az idei évben is ünnepséggel emlékezett meg a az Országgyűlés 2009. november 23-án elfogadott, a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény módosításáról, amelynek értelmében 2010. január 1-jén létrejött az Óbudai Egyetem.
Az Óbudai Egyetem május 29-én 11.00 órakor rendezte meg a Kárpát-medencei felsőoktatás magyar képviselőinek részvételével, immár ötödik alkalommal az EU-PED 2015 pedagógusnapi ünnepséget, amely egyrészt tiszteletadás a magyar nyelvű felsőoktatásban résztvevő pedagógusoknak, másrészt a Kárpát-medencei magyarság összetartozásának kifejezése is.
2015. május 11-én az Óbudai Egyetem kiemelkedő jelentőségű eseményét jelentette a Szenátus ünnepi ülése, melynek keretében került sor a nemzetközi tudományos élet meghatározó alakjának, Prof. Dr. Szemerédi Endrének, Ábel-díjas matematikusnak a díszdoktorrá avatására, a hosszú időn át művelt kiemelkedő, nemzetközileg is elismert tudományos tevékenység elismeréseként.
Különleges esemény részesei voltak április 8-án a Népszínház utcai aulában megjelentek. A Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar három tanára, Dr. Horváth Sándor, Dr. Legeza László és Dr. Szunyogh Gábor a Bánki Karnak adományozott egy Bánki-Csonka szabadalma szerinti, Ganz és társa (Budapest) által gyártott állómotort.
Az Óbudai Egyetemen november 3-án megkezdődött a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó egyetemi programsorozat azzal a céllal, hogy az Egyetem népszerűsítse a tudományos kutatómunkát, bemutassa eredményeit, továbbá mindenki számára közérthetővé tegye a kutatás és az oktatás összhangjának jelentőségét.
Az Óbudai Egyetem és a Magyar Emlékekért a Világban Egyesület „Az 1956-os forradalom emlékezete nyomában” című fotódokumentációs kiállítással emlékezik meg az 1956-os forradalomról.
Az Óbudai Egyetem szeptember 5-én tartotta nemzetközi tanévnyitó ünnepségét a 2014/2015-ös tanévet megkezdő külföldi hallgatók részére. A rendezvényen azok a diákok vettek részt, akik mérnöki és informatikai tanulmányaikat angol nyelven folytatják majd az intézményben.