Idén első alkalommal rendezi meg egészségügyi hackathon versenyét, a vITathont a Semmelweis Egyetem az Óbudai Egyetemmel közösen. Informatikai, gazdasági és egészségügyi szakterületek hallgatói vegyes csapatokban veselkednek neki valós társadalmi- és technológiai problémák feldolgozásának október 13-14-én.
Idén is színes programokkal kapcsolódott be az Óbudai Egyetem a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozatba. A tavalyinál most 600 fővel több érdeklődő vett részt az összesen 170 interaktív programon, tudományos előadáson.
Az Óbudai Egyetem konzorciumi vezetésével megvalósuló projekt kiemelt célja, hogy növelje a felsőfokú végzettség megszerzését, különösen a hátrányos helyzetű tanulók körében, elősegítse az oktatás különböző szakaszai közötti átmenetet és erősítse a képzési portfóliók munkaerő-piaci relevanciáját.
Robotok, érdekes kísérletek, virtuális valóság, mesterséges intelligencia, alternatív hajtású járművek, fénygraffiti, izgalmas előadások a reklám és gazdaság világából – ezekkel és még rengeteg más programmal várja egyetemünk az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján. 6 helyszínen összesen 170 interaktív programon, tudományos előadáson vehetnek részt kicsik és nagyok különböző kampuszainkon szeptember 29-én.
Első alkalommal rendezik meg a vITathon ötletmaratont, melyre az Óbudai és a Semmelweis Egyetem hallgatói és frissdiplomásai jelentkezhetnek. Október 13-14-én tartják az első, 30 órás eseményt, melyen a két egyetem vegyes csapatai mérhetik össze tudásukat egészségügyi adatok újszerű és hasznosítható feldolgozásában.
Szeptember 15-én indul az Inspire Women kampány, melynek nyitókonferenciáján Dineva Adrienn egyetemünk adjunktusa is tart előadást „Női kompetenciák a mesterséges intelligencia kutatásban” címmel. Az elsősorban nőket célzó kezdeményezés részeként három hónapon keresztül olyan programokat és előadásokat tartanak, melyek inspirációt jelenthetnek a fejlődéshez.
Elindult az Óbudai Egyetem székesfehérvári és salgótarjáni telephelyének fejlesztése. Az előbbi esetében az Alba Regia Műszaki Kar műszer-és labormodernizálása valósul meg, a Nógrád megyei székhelyen pedig új képzési és kutatóközpontot hoznak létre. A fejlesztések bruttó 1,13 milliárd forintos európai uniós támogatással valósulnak meg.
Napelemes rendszerek létesítése elnevezésű szakirányú továbbképzést indul az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karán. A 3 féléves képzés levelező munkarendben zajlik, elvégzésével napelemes szakmérnök és napelemes szakember végzettség szerezhető.