Általános rektorhelyettes
Az általános rektorhelyettes Dr. Gáti József címzetes egyetemi docens. Feladata a rektor akadályoztatása, érintettsége, a rektori tisztség átmeneti betöltetlensége esetén a rektor helyettesítése. Ellátja az Egyetem rektorának általános helyettesítését és képviseletét a főhatóságoknál, hazai és nemzetközi szervezeteknél, valamint egyéb testületeknél.
Az általános rektorhelyettes közreműködik az intézményfejlesztési terv kidolgozásában, monitoring rendszerének összeállításában és a terv végrehajtásának monitorozásában. Kapcsolatot tart a fejlesztési programok végrehajtásában érintett regionális fejlesztési bizottságokkal, intézményekkel, társadalmi szervezetekkel. Az általános rektorhelyettes irányítja az intézményi akkreditációs folyamatokat, kapcsolato tart a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottsággal. Ellátja a Minőségirányítási Bizottság és a Kommunikációs és Marketing Bizottság elnöki feladatait, összehangolja az egyetemi szintű rendezvények előkészítését, felügyeli és szervezi a szakmai, társadalmi kapcsolatokat, irrányítja a Rektori Hivatal operatív munkáját. A Konzisztórium titkáraként az ügyrendben foglaltaknak megfelelően gondoskodik az ülések előkészítéséről, közreműködik a lebonyolításban, szervezi a határozatok végrehajtását. Szakmailag irányítja és összehangolja az Egyetem beiskolázási kommunikációs és marketing tevékenységét.
Kutatási és nemzetközi rektorhelyettes
A kutatási és nemzetközi rektorhelyettes, Dr. Nádai László egyetemi docens. A kutatási és nemzetközi rektorhelyettes alapfeladata az Egyetem kutatási és tudományos, valamint nemzetközi tevékenységével összefüggő feladatainak intézményi szintű felügyelete, szervezése és koordinálása. A kutatási és nemzetközi rektorhelyettes − a rektor által átadott hatáskörben − felelős az Egyetem tudományos, kutatási, fejlesztési és innovációs stratégiájának kialakításáért, a K+F színvonalának növeléséért, az Egyetem nemzetközi kapcsolatainak kialakításáért, fejlesztéséért, e területeken a jogszabályoknak megfelelő működésért.
Hatáskörébe tartozik az Egyetem kutatási, tudományos, tudományszervezési tevékenységének felügyelete, ide értve az egyetemi K+F+I és publikációs tevékenységek nyilvántartásának és az ehhez kapcsolódó adatszolgáltatásnak irányítását és felügyeletét; az Egyetem szellemi tulajdonjogokkal kapcsolatos szakmai tevékenységének felügyelete; az Egyetem pályázati, kutatáshasznosítási, innovációs, az Egyetem ipari szerepvállalásához kapcsolódó tevékenységeinek intézményi szintű koordinálása és felügyelete; a tudományos tevékenységgel összefüggő minőségértékelési rendszer irányítása; a könyvtár- és tartalomfejlesztés stratégiai kérdései; tudományos, kutatási célú ösztöndíjak biztosításának stratégiai kérdései; a karok tudományos konferenciáinak koordinálása; a Magyar Tudomány Ünnepe egyetemi rendezvényeinek szakmai felügyelete, koordinálása; a Tudományos Tanács elnöki feladatainak ellátása, a Tudományos Tanács tevékenységének felügyelete; a nemzetközi és hazai konferencia-részvételt támogató intézményi pályázati rendszer működtetése; az Egyetem nemzetközi kapcsolatainak irányítása és koordinálása; a nemzetközi mobilitási és partnerségi programok fejlesztése és irányítása; a külföldi hallgatók toborzásához kapcsolódó tevékenység irányítása; az egyetemi stratégia és intézményfejlesztési terv kialakításának irányítása, annak kidolgozásban, monitoring rendszerének összeállításában, valamint végrehajtásában való közreműködés; azon stratégiai kezdeményezések beazonosítása, vizsgálata, értékelése és koordinációja, amelyek jelentős potenciális előnnyel járhatnak az Egyetem számára; az Egyetem üzleti kapcsolatainak koordinációja, elősegítése és felügyelete, az együttműködések súlypontjainak kialakítása; a hozzá tartozó tevékenységek szabályozásának kialakítása.
Regionális fejlesztési ügyekért felelős rektorhelyettes
Az Egyetem regionális fejlesztési ügyekért felelős rektorhelyettese Dr. Tick József egyetemi docens. Alapfeladata az Egyetem nyugat-, és közép-kelet-európai oktatási-, képzésfejlesztési-, és kutatási kapcsolataival, együttműködéseivel összefüggő feladatainak intézményi szintű felügyelete, szervezése és koordinálása.
Hatáskörébe tartozika a nyugat- és közép-európai országok társ felsőoktatási intézményeivel a kapcsolatfelvétel, közös pályázati, oktatási-képzésfejlesztési együttműködési lehetőségek feltárása; közös képzések, kettős oklevelek kiadási lehetőségeinek felkutatása, képzési programok átvételének előkészítése, a jó gyakorlatok kölcsönös megosztása, a kétirányú tudástranszfer elősegítése; regionális együttműködési megállapodások előkészítése, előterjesztése az egyetemi testületek elé, a megállapodások bevezetésének koordinálása; az intézményfejlesztési terv kidolgozásában és végrehajtásában való közreműködés.
Tevékenysége során a kutatási és nemzetközi rektorhelyettessel és az oktatási főigazgatóval való együttműködés, a programok kidolgozása során szoros kapcsolat fenntartása az Egyetem oktatási és kutatási szervezeti egységeivel.
Oktatási főigazgató
Az Óbudai Egyetem oktatási főigazgatója Kártyás Gyula c. egyetemi docens. Az oktatási főigazgató a rektor oktatási ügyekben illetékes helyettese, a rektornak közvetlenül alárendelten látja el feladatait. Az oktatási főigazgató − a rektor által átadott hatáskörben − felelős az Egyetem oktatási stratégiájának kialakításáért, az oktatási tevékenység színvonalának növeléséért és e területen a jogszabályoknak megfelelő működésért.
Feladatai közé tartozik az Egyetemen folyó képzési tevékenység koordinálásával kapcsolatos egyetemi szintű teendők ellátása, az ügyintézés felügyelete, szakmai irányítása és ellenőrzése, az oktatással kapcsolatos egyetemi szabályzatok tervezeteinek és módosításának tartalmi előkészítéseaz intézmény oktatási tevékenységének fejlesztésére és korszerűsítésére vonatkozó koncepciók kidolgozása és végrehajtásának szervezése, a szakindítási, szakalapítási kérelmek előkészítésének egyetemi szintű koordinálása, a javaslatok elkészítése és Szenátus elé terjesztéseIrányítja az egyetemi szintű tantervi irányelvek kidolgozását, a tananyagellátással kapcsolatos feladatok. Ellátja a felvételi eljárás lebonyolításával kapcsolatos egyetemi szintű koordinációs feladatokat,felelős a Neptun rendszer adatállományának szakmai tartalmáért, a Neptun Hallgatói Tanulmányi, Információs és Pénzügyi Rendszer működtetését felügyeli rektor által átruházott jogkörben dönt a felvételi fellebbezési ügyekben, betartatja a hallgatói követelményrendszer szabályzat előírásait. Közreműködik az intézményfejlesztési terv kidolgozásában és végrehajtásában. Irányítja az oktatási tevékenységgel összefüggő minőségértékelési rendszert, különös tekintettel az oktatói munka hallgatói véleményezésére és az oktatói teljesítmény mérésére.
Az oktatási főigazgató kapcsolatot tart az Egyetemi Hallgatói Önkormányzattal.
Dékánok
A dékán a kar vezetője, törvényes képviselője, aki felett a teljes körű munkáltatói jogkört a rektor gyakorolja. A dékán feladat- és hatásköre többek között a karon folyó képzési és tudományos kutatási, igazgatási és gazdasági tevékenység irányítása, összehangolása, ellenőrzése, a kar rendelkezésére álló költségvetési előirányzatok, vagyon és más források feletti jogszabályok szerinti rendelkezés, a kari szervezeti egységek irányítása. A dékán feladat- és hatáskörét részletesen a Szervezeti és Működési Rend szabályzata tartalmazza.
Az Óbudai Egyetem dékánjai karonként az alábbi személyek
- Alba Regia Műszaki Kar (AMK)
Dr. Györök György egyetemi docens - Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar (BGK)
Prof. Dr. Rajnai Zoltán egyetemi tanár - Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar (KVK)
Prof. Dr. Vajda István egyetemi tanár - Keleti Károly Gazdasági Kar (KGK)
Dr. Medve András egyetemi docens - Neumann János Informatikai Kar (NIK)
Dr. Molnár András egyetemi docens - Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar (RKK)
Dr. Kisfaludy Márta egyetemi docens
Központ főigazgató
Az Óbudai Egyetem központjának, a Trefort Ágoston Mérnökpedagógiai Központnak (TMPK) a vezetője Prof. Dr. Tóth Péter egyetemi tanár, aki felett a teljes körű munkáltatói jogkört a rektor gyakorolja. A főigazgató feladat és hatáskörébe tartozik a központ törvényes képviselete, a központban folyó képzési és tudományos kutatási, igazgatási és gazdasági tevékenység irányítása, összehangolása, ellenőrzése, a központ rendelkezésére álló költségvetési előirányzatok vagyon és más források feletti – jogszabályok szerinti – rendelkezés. Irányítja a központ szervezeti egységeit, a központ főigazgató-helyettes munkáját.
EKIK IT elnök
Az Egyetem által létesített Egyetemi Kutató, Innovációs és Szolgáltató Központ (EKIK) több tudomány- és szakmai területen folytat tudományos kutató-fejlesztő-innovációs tevékenységet, valamint tudományszervezési és oktatási tevékenységet. Az EKIK a kutatási és nemzetközi rektorhelyettes irányítása alá tartozó önálló szervezeti egység
Az EKIK által folytatott kutatási, képzési és szolgáltató, valamint gazdálkodási tevékenységet öt főből álló Irányító Testület (IT) felügyeli és ellenőrzi. Az EKIK IT tagjait az EKIK Tanács javaslatára a Szenátus véleményének meghallgatásával a rektor bízza meg, elnökét az alakuló ülésen az IT tagjai közül maga választja meg.
Az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ Irányító Testületének elnöki feladatait Prof. Dr. Rudas Imre egyetemi tanár látja el.
Kancellária
Gazdasági igazgató
Az Egyetem gazdasági igazgatója Handl Gyula, aki szervezi az igazgatóság ügyviteli tevékenységét, megtervezi a költségvetési és egyéb központi pénzügyi forrásokat az egyetemi és a kari vezetéssel együttműködve. Gondoskodik az egyetemi bérgazdálkodás pénzügyi lebonyolításáról, a munkaügyi nyilvántartásokról és adatszolgáltatásokról, megszervezi és ellenőrzi a tervezést, a gazdálkodást, a számvitelt és az ezek alapjául szolgáló bizonylati rendszert, valamint az ezzel kapcsolatos ügyvitelt, kialakítja a kötelezettségvállalás és utalványozás rendjét, biztosítja a gazdálkodási és pénzügyi jogszabályok végrehajtását, betartását.
Gazdasági ügyviteli szolgáltatást nyújt a szervezeti egységeknek, azok bevételszerző tevékenysége elősegítésére, szakmailag felügyeli az önálló egységek gazdálkodási tevékenységét.
Műszaki igazgató
A műszaki igazgatói teendőket Balogh József műszaki igazgató látja el. Szervezi az igazgatóság ügyviteli tevékenységét, irányítja a Műszaki Osztály, a Beszerzési- Vagyongazdálkodási Csoport, valamint az Operatív Ügyek Csoportja tevékenységét.
Biztosítja az egyetemi beruházások szakszerű megszervezését és lebonyolítását, továbbá az Egyetem épületeinek állagmegóvását és szakszerű karbantartását. Gondoskodik az Egyetem beszerzéssel, vagyongazdálkodási tevékenységével összefüggő szabályzatainak, az informatikai szervezetek működéséhez szükséges szabályzatok, utasítások kidolgozásáról.
Az operatív igazgató feladatkörébe tartozik az Egyetem központi infokommunikációs szolgáltatásainak (így különösen: NEPTUN, Posszeidon, TÜSZ, könyvtári rendszer, Web, e-mail, internet, VOIP, e-Learning, biztonsági és autentikációs rendszerek) fejlesztése és üzemeltetésének irányítása. Szervezi és felügyeli az egyetem szociálpolitikai tevékenységét. Fejleszti az Igazgatóság szolgáltatásait, melyekkel az egyetem tudományos és oktatói munkáját segíti.
Belső ellenőrzési vezető
Az Egyetem belső ellenőrzési vezető feladata, hogy segítse az egyetemi vezetők és vezető testületek döntéseinek megfelelő előkészítését és végrehajtását, az Egyetem tevékenysége gazdaságosságának növelését, a belső tartalékok feltárását, a pénz- és egyéb eszközök helyes felhasználását, a jogszabályok és belső szabályzatok, intézkedések maradéktalan végrehajtását, a belső rend és a szervezettség javítását.
A belső ellenőrzési vezető a kancellár közvetlen irányítása alatt, a költségvetési szervek belső kontrollrendszeréről és belső ellenőrzéséről szóló 370/2011. (XII. 31.) Kormányrendelet alapján látja el feladatát.
Könyvtárigazgató
Az Óbudai Egyetem Egyetemi Könyvtár szakirodalmi, információs, oktatási és kutatási feladatokat ellátó nyilvános egyetemi könyvtár, mely feladatát Berek László könyvtárigazgató vezetésével végzi.
A Könyvtár alapvető feladata az Egyetem oktató, kutató és tanulmányi munkájához szükséges szakirodalom tervszerű és folyamatos gyűjtése, állományba vétele, feltárása és szolgáltatása. A Könyvtár közreműködik a hallgatók könyvtárhasználati ismereteinek gyarapításában, az irodalomkutatási módszerek megismertetésében, segítséget nyújt az információs kultúra elsajátításához, nyilvános könyvtárként részt vesz az Országos Dokumentumellátó Rendszerben (ODR), ezáltal is biztosítva az Egyetem számára a teljes körű szakirodalmi ellátottságot.
Működteti és folyamatosan fejleszti az egyetemi tudásvagyon (oktatói, kutatói, hallgatói) közzétételét szolgáló intézményi repozitóriumot – Óbudai Egyetem Digitális Archívuma (ÓDA), elősegítve ezzel az Egyetemen létrejött publikációk és kutatási eredmények láthatóságát és bekapcsolását a nemzetközi adatbázisokba, gondozza és hitelesíti az Egyetem oktatói és doktoranduszai publikációs és hivatkozási adatait a Magyar Tudományos Művek Tárában (MTMT) – a hozzáférhető adatbázisok elhasználásával tudománymetriai szolgáltatást végez.
Kollégiumigazgató
Az Egyetem kollégiuma az intézmény oktatási, nevelési és szociális szolgáltató intézménye. A kollégium vezetője Visnyei László kollégiumigazgató, tevékenységének felügyeletét az intézményfejlesztési főigazgató látja el. A kollégium feladatai ellátása során különös gondot fordít az értelmiségi képzésre, a hátrányos helyzetűek támogatására, a kiemelkedő tehetségek gondozására, valamint a hallgatók közéleti szerepvállalásának elősegítésére. A kollégium, illetve a diákotthonok részeként vagy önállóan működő szakkollégiumok az egyetemi tanulmányokhoz kapcsolódóan saját programmal biztosíthatják a tehetséggondozást, a közéleti szerepvállalásra, az értelmiségi feladatokra történő felkészülést.